FAQ

Czy samochód może wynająć osoba prywatna?

Oczywiście, że tak – nie trzeba być przedsiębiorcą, żeby móc skorzystać z wynajmu samochodu. Osoba prywatna również może cieszyć się wolnością i wygodą wynikającą z najętego samochodu dostosowanego jej potrzeb i możliwości.

Czy samochód można wynająć dla firmy?

Tak – oferujemy możliwość wynajmu samochodów dla firm, które potrzebują pojazdów do celów transportu rzeczy lub pracowników – np. w celu wyjazdu na delegację.

Czy wypożyczalnia wystawia faktury?

Tak – dla klientów potrzebujących faktur VAT wystawiamy adekwatne dokumenty.

Czy mogę wynająć samochód na godziny?

Minimalny okres wynajmu wynosi jedną dobę, czyli 24 godziny liczone od chwili przekazania pojazdu do rąk osoby wynajmującej.

Czy samochody ograniczone są limitem przejechanych kilometrów?

Nie – wypożyczone u nas pojazdy nie posiadają żadnych limitów przebiegu.

Czy mogę wyjechać wynajętym samochodem poza granice Rzeczpospolitej Polskiej?

Tak, pod warunkiem, że wypożyczalnia zostanie o tym fakcie wcześniej poinformowana, a sam najemca wykupi potrzebne ubezpieczenia.

Czy muszę podać do jakiego kraju się udaję, jeżeli chcę opuścić granice Rzeczpospolitej Polskiej?

Tak – rejon użytkowania pojazdu powinien być podany do wiadomości wypożyczalni.

Czy otrzymam sprawny samochód z pełnym bakiem, od razu gotowy do użytku?

Oczywiście, że tak – w chwili przekazania, samochód jest w pełni sprawny, zatankowany i ubezpieczony. Wypożyczony pojazd jest całkowicie gotowy do użytku w chwili wyjechania z parkingu.

W jakim stanie muszę zwrócić wynajęty samochód?

Samochód powinien wrócić na parking wypożyczalni w stanie niepogorszonym, czyli takim w jakim go opuszczał. Konieczne będzie uzupełnienie poziomu paliwa oraz wyczyszczenie pojazdu wewnątrz i na zewnątrz. Zwrot oraz kompletność wyposażenia zostanie sprawdzona oraz potwierdzona protokołem odbioru.

Czy muszę oddać samochód w tym samym miejscu, z którego go pożyczam?

Tak – samochód powinien wrócić dokładnie w ten sam punkt, z którego wyjechał w chwili przekazania pojazdu do rąk najemcy.

Czy w razie wypadku lub uszkodzenia samochodu, będę odpowiadać finansowo?

Jeżeli do wypadku nie doszło z winy najemcy, a w chwili wypadku nie był on pod wpływem alkoholu lub narkotyków, to nie poniesie żądnych konsekwencji majątkowych. Odpowiedzialność finansowa za szkody wynikające z winy najemcy, umyślnego spowodowania szkód, itp. opisane są dokładnie w Warunkach Najmu.

Czy mogę wypożyczyć samochód napędzany olejem napędowym lub gazem LPG?

Tak, posiadamy również samochody z silnikami diesla i instalacjami gazowymi. Rodzaj paliwa wymieniony jest indywidualnie przy specyfikacji każdego wozu dostępnego w naszej ofercie.

Czy mogę pożyczyć samochód z automatyczną/manualną skrzynią biegów?

Rodzaj skrzyni biegów, silnika, paliwa oraz wyposażenia każdego z samochodów znaleźć można w specyfikacji wozów na stronie wypożyczalni. Zapraszamy do dokładnego zapoznania się z parametrami i akcesoriami, w które wyposażone są nasze pojazdy i dobranie tego, który najlepiej spełnia oczekiwania oraz aktualne potrzeby.

Czy mogę liczyć, że otrzymam dokładnie taki model samochodu jaki zarezerwowałem/am na stronie?

Tak – do rąk najemcy oddanie zostanie dokładnie taki pojazd jak ten, który wybrany został z oferty zamieszczonej na stronie wypożyczalni.

Czy mogę wozić wypożyczonym samochodem zwierzęta?

Ze względu na różny charakter i temperament czworonożnych pupili nie zezwalamy na przewożenie zwierzaków wynajętymi samochodami.

Czy mogę wykorzystać samochód do odpłatnego wożenia towarów lub osób?

Nie – wynajęty samochód może być wykorzystywany do zadań transportowych w zakresie własnej działalności, lecz nie może służyć do komercyjnego przewozu rzeczy i ludzi – np. w roli taksówki.

Czy trzeba informować wypożyczalnię o celu wynajmu samochodu?

Nie, pod warunkiem przestrzegania postanowień zapisanych w umowie oraz Warunkach Najmu. Samochód wykorzystywany musi być do celów jasno określonych w wymienionych postanowieniach, ale nie jest konieczne dokładne określenie celu wynajmu. Wyjątkiem jest chęć wyjazdu za granicę Rzeczpospolitej Polskiej.

Czy muszę podawać swoje dane osobowe?

Tak – dane osobowe są niezbędne. Nie ma jednak obaw o ewentualne wykorzystanie ich do celów innych niż te, do których zostały pozyskane. Uzyskane dane osobowe najemców i upoważnionych kierowców nie zostaną nikomu ujawnione ani wykorzystane w celach zarobkowych.

Czy wynajmowane samochody posiadają nawigację i klimatyzację?

Wyposażenie samochodu opisane jest dokładnie w specyfikacji każdego pojazdu na stronie wypożyczalni. W ofercie posiadamy także pojazdy z nawigacją oraz klimatyzacją.

Jak mam upewnić się, że przekazany samochód nie ma żadnych uszkodzeń?

Wypożyczalnia gwarantuje przekazanie pojazdów całkowicie sprawnych i wolnych od jakichkolwiek szkód. Każdy klient ma zagwarantowane to, że samochód gotowy jest do wykonywania swoich zadań i całkowicie nadaje się do użytku.

Jaki samochód mogę wypożyczyć?

Dokładne specyfikacje dostępnych samochodów dostępne są na stronie – serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Czy mogę wynająć samochód od ręki?

Oczywiście, że tak – jeżeli pojazd figuruje jako dostępny na stronie internetowej, to można wynająć go od ręki.

Czy muszę dodatkowo płacić za paliwo?

Tak – opłaty za tankowanie wynajętego samochodu leżą w gestii osoby najmującej.

Co zrobić gdy wypożyczony samochód ulegnie awarii?

Należy skontaktować się z firmą i wezwać pomoc, której numer znajdziemy w dołączonej polisie Assistance.

Co zrobić gdy wypożyczony samochód zostanie skradziony?

Niezwłocznie należy wezwać Policję, zgłosić kradzież oraz skontaktować się z biurem wypożyczalni.

Co zrobić gdy samochód został uszkodzony z mojej winy?

Niezwłocznie skontaktować się z wypożyczalnią.

Co zrobić gdy brałem/am udział w kolizji wywołanej przez osobę trzecią?

Niezwłocznie skontaktować się wypożyczalnią, wezwać Policję i sporządzić notatkę z miejsca kolizji zawierającą dane sprawcy, numer polisy ubezpieczeniowej oraz nazwę firm, która ją wystawiła.

Czy mogę przedłużyć okres wynajmu pojazdu?

Jeżeli najemca zechce przedłużyć czas trwania najmu, powinien zgłosić ten fakt na dwie doby przez planowanym terminem zwrotu pojazdu. Jeżeli nie ma ku temu żadnych przeciwskazań, czas trwania umowy zostanie przedłużony o konkretną ilość dodatkowych dni. Wniosek o przedłużenie umowy składać można telefonicznie lub z pomocą poczty elektronicznej.

Co się stanie gdy przekroczę termin zwrotu samochodu?

Jeżeli samochód nie wróci na parking w ustalonym czasie, najemca zostanie obciążony opłatami za dodatkowy czas wynajmu. Dodatkowo – jeżeli wypożyczalnia poniesie z tego tytułu szkody – naliczone mogą zostać dodatkowe kary, mające na celu pokrycie strat.

Czy mogę płacić kartą?

Tak – wypożyczalnia przyjmuje opłaty wnoszone kartą płatniczą, gotówką lub przelewem bankowym.

Czy mogę wynająć samochód za kogoś?

Upoważnienie do wynajęcia samochodu wystawić można jedynie dla pracownika swojej firmy lub instytucji. W przeciwnym wypadku samochód należy wynajmować osobiście.

Czy mogę wynająć samochód dla swojego pracownika?

Tak – w tym wypadku konieczne będzie jednak określenie osoby lub osób uprawnionych do użytkowania samochodu oraz podanie ich danych osobowych. Warto pamiętać, że odpowiedzialność za szkody i uszkodzenia ponosi jednak Najemca.

Co muszę przygotować do podpisania umowy?

W przypadku osób prywatnych konieczne będzie przedłożenie ważnego prawa jazdy oraz innego dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego tożsamość – najlepiej dowodu osobistego lub paszportu. Przedsiębiorcy powinny przygotować także dokument potwierdzający wpis do CEiDG lub KRS.

Czy w samochodach są popielniczki?

W wynajętych samochodach obowiązuje kategoryczny zakaz palenia.

Czy mogę wynająć samochód zastępczy?

Tak – wypożyczalnia udostępnia także pojazdy zastępcze, których koszt wynajmu pokrywany jest z polisy OC sprawcy wypadku. W celu uzyskania szczegółów zapraszamy do zakładki „samochody zastępcze” na stronie.

Czy oprócz kosztów wynajmu nie spotkają mnie jakieś ukryte koszty?

Wszelkie opłaty i cenniki są jawne – informacje o aktualnych cenach, opłatach oraz ewentualnych karach umownych znaleźć można w umowie oraz Warunkach Najmu. Podpisując umowę warto dokładnie zapoznać się z jej postanowieniami oraz regulaminem – w przypadku wątpliwości wyczerpujące informacje uzyskamy też od pracowników wypożyczalni.

Czy muszę płacić mandat np. za przekroczenie prędkości w wynajętym aucie?

Tak – kierowca samodzielnie odpowiada ze wszelkie wykroczenia, których dopuścił się w wynajętym samochodzie. Mandaty i grzywny opłacić trzeba z własnej kieszeni – tak samo jak koszty wynikające z konieczności wyrównania szkód wywołanych osobom trzecim z udziałem wynajętego samochodu.

Czy kaucja jest obowiązkowa?

Tak – wpłata kaucji jest jednym z warunków podpisania umowy najmu i nie da się jej w żaden sposób uniknąć.

Czy kaucja zostanie zwrócona?

Tak – kaucja zostanie w całości zwrócona po oddaniu samochodu do wypożyczalni. Wyjątek stanową sytuacje związane z niedopełnieniem lub rażącym nieprzestrzeganiem postanowień umowy lub regulaminu. Szczegóły dotyczące takich wyjątkowych sytuacji znaleźć można w Warunkach Najmu.

Czy oprócz opłaty za najem, istnieją inne opłaty?

Z dodatkową opłatą do czynienia można mieć w przypadku gdy przekroczony zostanie czas najmu, samochód wróci niezatankowany lub brudny. W takich wypadkach najemca może zostać obciążony dodatkowymi kosztami czynności lub paliwa wymaganych do przywrócenia pojazdu do stanu początkowego. W przypadku gdy samochód zwrócony zostanie zgodnie z zasadami opisanymi w umowie oraz Warunkach Najmu, nie zostaną naliczone żadne dodatkowe opłaty.

Czy muszę mieć staż jako kierowca?

Samochód może wynająć osoba pełnoletnia, legitymująca się prawem jazdy otrzymanym minimum rok wcześniej.

Czy mogę podnająć wynajęty samochód?

Nie – samochód nie może być udostępniony w celach zarobkowym innym osobom. Pojazdem kierować mogą jedynie osoby wymienione w umowie najmu – najmujący lub upoważnieni przez niego kierowcy.

Czy samochód zostanie sprawdzony po zwrocie?

Tak – samochód wracający na parking wypożyczalni zostaje poddany oględzinom. W trakcie kontroli sprawdzony zostanie stan pojazdu, czystość wnętrza oraz karoserii, kompletność wyposażenia oraz stan licznika i baku. Na tej podstawie sporządzony zostanie protokół odbioru, który zakończy proces wynajmu.

Co daje mi możliwość wynajmu?

Swobodę oraz możliwość skorzystania z dobrze dopasowanego do potrzeb pojazdu. Wynajęty samochód pozwala dotrzeć do celu podróży w przypadku gdy nie posiadamy własnego środka transportu, umożliwia wyjazd na urlop, pozwala wygodnie udać się w delegację lub przewieźć większy ładunek. Wynajęty samochód spełnia te same zadania co każde inne auto – możliwość wynajmu jest szansą na skorzystanie z pojazdu bez konieczności zakupu własnego samochodu lub w wypadkach gdy potrzebna jest większa przestrzeń bagażowa lub więcej miejsca dla pasażerów. To także możliwość uzyskania szybkiego dostępu do samochodu zastępczego w przypadku utraty możliwości skorzystania z prywatnego auta z powodu kolizji lub awarii.

Jakie paliwo mam zatankować?

Wynajmowany samochód należy tankować paliwem dedykowanym do konkretnego modelu silnika. W dowodzie rejestracyjnym znajdziemy rodzaj paliwa, którego należy używać do napełniania baku konkretnego samochodu.

Czy mogę samodzielnie naprawić/zmodyfikować wypożyczony samochód?

Wszelkie ingerencje w mechanikę lub wyposażenie pojazdu są zabronione bez wyraźnej zgody wypożyczalni. Najemca ma prawo do wykonywania jedynie podstawowych czynności eksploatacyjnych, takich jak kontrola ciśnienia w ogumieniu, tankowanie czy uzupełnienie płynów eksploatacyjnych. Każda poważniejsza czynność powinna zostać skonsultowana telefonicznie z biurem wypożyczalni.

Co zrobić jeżeli coś budzi moje wątpliwości/nie wiem jak zachować się w danej sytuacji?

Jeżeli jakikolwiek punkt umowy lub Warunków Wynajmu okaże się niezrozumiały, prosimy o kontakt. Pracownicy wyjaśnią wszelkie wątpliwości i w razie konieczności, poinstruują o czynnościach lub krokach jakie należy podjąć w przypadku szczególnych sytuacji zaistniałych podczas eksploatacji wozu.